Публікації

Показано дописи з березень, 2020

26 березня урок з укр.літератури для 5Б класу

 Тема: Творчість Т. Шевченко , твори. Дати письмові відповіді на питання: Стр.194 № 9 стр.195 № 10 стр.198 №10 *малюнок "Садок вишневий коло хати"за бажанням! Фотовідповіді надсилати на адресу :   larisalovochkina@gmail.com

27 березня урок зукр. літератури для 8Б класу

Тема:  Письмові відповіді на питання (повість"Шпага Славка Беркути" Н.Бічуя)  *стр.245 № 9,12,16,17,20 Фотовідповіді надсилати на адресу :   larisalovochkina@gmail.com

26 березня урок з української літкератури для 8 А,8Д класів

Тема:  Письмові відповіді на питання (повість"Шпага Славка Беркути" Н.Бічуя)  *стр.245 № 9,12,16,17,20 Фотовідповіді надсилати на адресу :   larisalovochkina@gmail.com

25 березня урок з української літератури для 8 В класу

Тема:  Письмові відповіді на питання (повість"Шпага Славка Беркути" Н.Бічуя)  *стр.245 № 9,12,16,17,20 Фотовідповіді надсилати на адресу :   larisalovochkina@gmail.com

27 березня урок з української мови для 8Б,8В класів

Тестова контрольна робота.               Тема:  "Вставні слова ,сполучення,речення" 1. Слова або сполучення слів,якими мовець виражає своє ставлення до того,про що він повідомляє ,називають:     А  відокремленими;     Б  звертаннями;     В . вставними;     Г  однорідними. 2. У реченні вставні слова:      А  виступають додатками       Б  виступають присудками       В  не виступають членами речення       Г  виступають означеннями 3. Виділіть речення,у якому вставне слово виражає впевненість:      А  Отже,що тут багато говорити й спересатися  ( М.Грушевський).       Б   Ви,звичайно,знаєте мою сестру  (Ю.Збанацький).       В   Відступати нам,по-перше,пізно,а по-друге,немає підстав  (В.Собко)       Г   Кажуть ,юність нерозсудлива й тривожна  (Л.Забашта). 4. Виділіть речення, у якому вставне слово вказує на джерело думки:     А  Був тоді там, кажуть ,кущик глоду, кущик є,та-терен,а не гнід  (Л.Костенко)      Б   Значить,ці про

26 березня 20р. урок з української мови для 8А,8Д класів

Тестова контрольна робота.               Тема:  "Вставні слова ,сполучення,речення" 1. Слова або сполучення слів,якими мовець виражає своє ставлення до того,про що він повідомляє ,називають:     А відокремленими;     Б звертаннями;     В . вставними;     Г однорідними. 2. У реченні вставні слова:      А виступають додатками       Б виступають присудками       В не виступають членами речення      Г виступають означеннями 3. Виділіть речення,у якому вставне слово виражає впевненість:      А Отже,що тут багато говорити й спересатися ( М.Грушевський).       Б  Ви,звичайно,знаєте мою сестру (Ю.Збанацький).       В  Відступати нам,по-перше,пізно,а по-друге,немає підстав (В.Собко)      Г   Кажуть ,юність нерозсудлива й тривожна (Л.Забашта). 4. Виділіть речення, у якому вставне слово вказує на джерело думки:     А Був тоді там, кажуть ,кущик глоду, кущик є,та-терен,а не гнід (Л.Костенко)     Б   Значить,ці промені рівні то

24 березня урок з української літератури для 8Б,8Д,8В класів

Тема:   Ніна Бічуя " Шпага Славка Беркути". Проблема особистості в сучасному світі. Особливості  композиції твору. Мета: - творчо підходити до роботи з художнім твором, формувати моральні людські чесноти. - виховувати почуття  відповідальності,товариськості,вміння розрізняти добро і зло,почуття гумонізму,толерантності у ставленні до інших людей. Епіграф до уроку: Особистість виховується особистістю.  (Шалва Амонашвілі) Перебіг уроку: Тести: 1. На кого хотів бути схожий Славко? а. На батька. б. На Юлька. в. На вчителя географії. г. На тренера 2. Що відповів Андрій Степанович на бажання Славка стати фехтувальником? а. "Група повністю укомплектована". б. "Група повністю укомплектована,однак приходь". в. "Група буде укомплектовуватись з наступного року". г.  "Секція з фехтування працювати не буде" 3. Що стали казати про Беркуту через півроку тренувань? а. Що він не виправдав сподівань матері.

25 березня урок з української мови для 8В класу

              Тема: Підготовка до контрольної роботи "Звертання,вставні слова,словосполучення і речення". Мета: Закріпити знання, навички вживання розділових знаків. Розвивати увагу,логічне і образне мислення.   Завдання учням: * Переписати текст, розставивши розділові знаки.   1.  Київ Скільки рідного і близького в цьому сонячному слові для серця кожного патріота безумовно не тільки киянина..   2.  Києве Ти колиска нашої свободи і незалежності..   3.  Багато грабіжників як свідчать літописи зазіхало на твої багатства і могутність ..   4. Та на щастя гинули вони на твоїх площах біля твоїх стін на стрімких берегах Дніпра..   5. До речі твою чарівну красу Києве твої тополі й каштани блакитне небо і яскраві зірки оспівали поети..    6. Про тебе наша святине народ склав найдорожчі нашому серцю думи та пісні прославляючи твоїх чудо богатирів та їх безсмертні подвиги в ім"я незалежності й свободи України..    7. О славна столице України ти місто пісень і творч

24 березня урок з української мови для 8Б,8Д класів

            Тема: Підготовка до контрольної роботи "Звертання,вставні слова,словосполучення і речення". Мета: Закріпити знання, навички вживання розділових знаків. Розвивати увагу,логічне і образне мислення.   Завдання учням: * Переписати текст, розставивши розділові знаки.   1.  Київ Скільки рідного і близького в цьому сонячному слові для серця кожного патріота безумовно не тільки киянина..   2.  Києве Ти колиска нашої свободи і незалежності..   3.  Багато грабіжників як свідчать літописи зазіхало на твої багатства і могутність ..   4. Та на щастя гинули вони на твоїх площах біля твоїх стін на стрімких берегах Дніпра..   5. До речі твою чарівну красу Києве твої тополі й каштани блакитне небо і яскраві зірки оспівали поети..    6. Про тебе наша святине народ склав найдорожчі нашому серцю думи та пісні прославляючи твоїх чудо богатирів та їх безсмертні подвиги в ім"я незалежності й свободи України..    7. О славна столице України ти місто пісень і творчої

урок за 23 березня з української літератури для 5 класу

Зображення
23 березня 20р.                      Вивчення вірша "Садок вишневий коло хати" -Виразне читання вірша -Уявіть картину, яку він навіює (словесне малювання) -Зі ставлення пейзажів села українських художників (С.Васильківського ,                                   К.Трутовського) зі словесним пейзажем Т.Шевченка ("Садок вишневий коло хати") *Бесіда за змістом вірша: -Про що вірш? -Як вам здається, щасливу чи нещасну сім"ю змалював поет? -Яким за уявленням поета має бути щастя в сім"ї? -Розгляд репродукції картини Шевченка " Селянська родина" стр.197 -Зіставте зміст твору та ілюстрації до вірша й репродукцію картини Шевченка . Зробіть висновки. -Знайдіть у вірші художні засоби: епітети,порівняння,гіперболи. -У чому секрет вражаючої сили вірша?(у його простоті, Шевченко показав ідилію родинного щастя). *Домашнє завдання: стр. 195-198. Тести 1-3 письмово. Вивчить вірш на пам"ять!

20 березня урок з української літератури для 5-Б класу.

Зображення
20 березня 20р.                                                 Тема : Т.Шевченко. " За сонцем хмаронька пливе...", "Садок вишневий коло хати..." Картини довколишнього світу ,природи в поезіях Шевченка. Мета: Удосконалювати навички виразного читання, формувати вміння відтворювати накстрій поезій,описувати власні почуття,виховувати почуття прекрасного, любові до батьківського дому,природи,естетичної насолоди від твору мистецтва. *Хід уроку. Коротко про написання вірша.      Перебуваючи на засланні у далекому Кос-Аралі,під час поїздок до Аральського моря, у пустиню чи в гори, Шевченко у своїх картинах прагнув передати неозору широчінь казахської землі( перегляд репродукцій картин Шевченка) "Форт Кара-Бутак", "Низинний берег острова Св.Миколая" - Якою постає природа змальована художником, що намальовано тна картинах, які кольори , яке враження від картин..     Шевченко відтворює гамою одного кольору спеку ,холодні ранки й ночі, зап

20,23 березня урок з української мови 8А клас

20 березня 2020р. Тема: Підготовка до контрольної роботи "Звертання,вставні слова,словосполучення і речення". Мета: Закріпити знання, навички вживання розділових знаків. Розвивати увагу,логічне і образне мислення.   Завдання учням: * Переписати текст, розставивши розділові знаки.   1.  Київ Скільки рідного і близького в цьому сонячному слові для серця кожного патріота безумовно не тільки киянина..   2.  Києве Ти колиска нашої свободи і незалежності..   3.  Багато грабіжників як свідчать літописи зазіхало на твої багатства і могутність ..   4. Та на щастя гинули вони на твоїх площах біля твоїх стін на стрімких берегах Дніпра..   5. До речі твою чарівну красу Києве твої тополі й каштани блакитне небо і яскраві зірки оспівали поети..    6. Про тебе наша святине народ склав найдорожчі нашому серцю думи та пісні прославляючи твоїх чудо богатирів та їх безсмертні подвиги в ім"я незалежності й свободи України..    7. О славна столице України ти місто пісень і т

20,23 березня 2020р. Урок з української літератури 8мі класи.

20-23 березня 2020р.  Тема: Ніна Бічуя " Шпага Славка Беркути". Проблема особистості в сучасному світі. Особливості  композиції твору. Мета: - творчо підходити до роботи з художнім твором, формувати моральні людські чесноти. - виховувати почуття  відповідальності,товариськості,вміння розрізняти добро і зло,почуття гумонізму,толерантності у ставленні до інших людей. Епіграф до уроку: Особистість виховується особистістю.  (Шалва Амонашвілі) Перебіг уроку: Тести: 1. На кого хотів бути схожий Славко? а. На батька. б. На Юлька. в. На вчителя географії. г. На тренера 2. Що відповів Андрій Степанович на бажання Славка стати фехтувальником? а. "Група повністю укомплектована". б. "Група повністю укомплектована,однак приходь". в. "Група буде укомплектовуватись з наступного року". г.  "Секція з фехтування працювати не буде" 3. Що стали казати про Беркуту через півроку тренувань? а. Що він не виправда

19.03.2020 Українська література 5Б клас

Зображення
 ТЕМА : Україна часів Т.Шевченка ( на основі оповідання С. Васильченка " У бур"нах"  МЕТА: Розвивати навички виразного читання,зацікавити постаттю Шевченка,виховувати   почуття прекрасного,любові до батьківського дому, до України.  Бесіда за змістом. -За широкими морями ,за лісами дрімучими,одна неволя-панська,друга-царська. - Кріпатська родина: - дитина знайшлася; - панський дисятник; - Кат би тебе попостукав; - нам усім -один талан: і дідові,і батькові,і дитині-довічне панське ярмо. -Бабина прикмета (переказати) -Прочитайте,як сестра Катерина доглядала за малим Тарасом . Чому на вашу думку ,вона не завжди була уважною з молодшим братиком? Чи можна її в цьому звинувачувати? Чому С.Васильченко назвав першу частину повісті "Широкий шлях " " У бур"янах" Знайдіть підтвердження в тексті. Прочитайте рядки , у яких сказано про розум ,допитливість ,спостережливість малого Тараса . Як змальовано родину Шевченків "першого жарк

19 березня 2020 урок з української мови

19 березня 2020р. Урок з української мови у 8 А,Б,В,Д класах. ТЕМА: Вставні слова, словосполучення, речення, звертання . Тренувальні вправи. МЕТА: Узагальнити і систематизувати знання учнів з теми, розвивати логічне мислення, пам"ять , виховувати самостійність. ЗАВДАННЯ: 1. Записати правильно,зробити синтаксичний розбір речень (розділові знаки пропущено) : а) Люби мій синку свій народ веди його і йди за ним.(В.Сосюра) б) Я не встиг побудувати соборів і палаців у Чигирині їх будує історія століттями й тисячоліттями так і вмру в глині з соломою (Б.Лепкий) 2. Звертанням ускладене речення (розділові знаки пропущено) а) Я чую твій голос пшеничний твій колос у душу мені засіває зерно (М.Ткач) б) Дозволь мені мій вечоровий світе упасти зерням в рідній борозні (В.Стус) в) Вірно і слухняно нехай вона щоразу служить вам хоч і живе своїм живим життям (М.Рильський) 3. Списати,розставивши розділові знаки.   Дужки треба поставити на місці цифр Чи справді так було чи (1

Тема:"вставні слова,словосполучення, речення,вставлені конструкції. Тренувальні вправи

Зображення
Українська мова 8й клас. Тема:  Вставні слова,словосполучення,речення,вставлені конструкції. Тренувальні вправи. 1.Особлива увага на теоретичний матеріал,розміщений на сторінці 228 підручника української мови 8го класу. 2.(Вставлені конструкції коментують зміст речення,роз"яснюють його, уточнюють...але не містять оцінки ,не передають ставлення мовця.) Розділові знаки: на письмі комами,дужками або тире;знаходяться тільки в середині та в кінці речення. Ніколи не можуть бути на початку речення. ЗАВДАННЯ:   вправа № 307 (2 і 3); повторити параграф 9 ст.102 (прикладка)                          вправа № 308 Словникова робота. Переписати в зошит стр.231(орфограма "буква і.ї в суфіксах жіночих імен по батькові" Наголошуємо так стр.231 УРОК №2  РЗМ. Твір-опис місцевості. стр.232 Вправа № 311(1) виписати вставні слова Вправа № 312 повторити як писати твір( поради) стр.208    Українська література 8 клас. Тема: Ніна Бічуя "Шпага Славка