Публікації

Показано дописи з квітень, 2020

30 квітня урок з укр.літератури для 5Б класу

Зображення
Тема: Образи хлопчиків, їхня невідступність у захисті гуманних переконаннь в оповіданні Є. Гуцала "Лось". *Характеристика образів твору. -Назвіть персонажів ,які діють у творі. Знайдіть у тексті й зіставте портрети братів і дядька Шпичака. Які риси характерів персонажів підкреслює автор?                       Брати                                                                                   Дядько Шпичак 1. Допитливі сільські хлопці,схожі                                 1. Насторожений вираз обличчя під час один на одного,як гриби-підберез-ники.                         першої зустрічі з хлопцями. 2.Міцьної статури,сильні.                                                2."Кругленький,як підпалок,з підпалкува- 3.Кмітливі,сміливі.                                                           тим обличчям". 4.Милосердні,лагідні,добрі.                                            3.Здійснює підступні наміри.                          *Усна Характерист

30 квітня 20р. урок з літератури для 8Д класу

Зображення
Тема:  Іван Малкович . "Обрат світу,що настає,і образ себе у ньому" 1) Підручник стр.108-111 ознайомлення з постаттю письменника (зошит план-конспект по біографії);читання віршів "Пісенька про черешню", "Із янголом на плечі","з нічних молитов" 2)Діалог із текстом стр.112,113 відповіді на питання 6,7 -письмово стр.112,стр.113 №4,6 - письмово. Коментарі

30 квітня 20р. урок тз укр.літератури для 8А класу

Зображення
Тема: Іван Малкович . "Обрат світу,що настає,і образ себе у ньому" 1) Підручник стр.108-111 ознайомлення з постаттю письменника (зошит план-конспект по біографії);читання віршів "Пісенька про черешню", "Із янголом на плечі","з нічних молитов" 2)Діалог із текстом стр.112,113 відповіді на питання 6,7 -письмово стр.112,стр.113 №4,6 - письмово.

30 квітня 20р. урок з укр.мови для 8А класу

Тема: Відокремлені обставини.Правильна побудова речень з дієприслівниковим зворотом;розділові знаки . Тренувальні вправи. Опрацювання теоретичного матеріалу стр.265,262 *Вправа на спостереження. 1)Дід підносить примружені очі і вдивляється в холодне,мертве лице місяця. -у реченні відчувається накопичення дієслів -як можна виправити ситуацію? (Одне з дієслів перетворити у дієприслівник,утворити дієприслівни ковий зворот): Дід підносить примружені очі,вдивляючись в холодне, мертве лице місяця. 2) А черешні пахнуть,одурюють,чад диівний розливають,тягнуть в блакитність піль.(...,тягнучи в блакитність піль) Самостійно! 3) Луна котиться і падає серед піль ,мов кинутий зухвало дукач (...,падаючи ...,мов) Спостереження: Часом крізь мале чорне віконце                                                   Часом крізь мале чорне віконце графської стайні висувалась                                                          графської стайні висувалась біла біла морда з роздутими ніздр

29 квітня 20р. урок з укр.мови для 8В класу

Тема :  Відокремлені обставини. Мета: Узагальнити і систематизувати знання учнів про дієприслівниковий зворот,про відокремлення одиничних дієприслівників та дієприслівникових зворотів в усному і писемному мовленні;розвивати пунктуаційні навички,виховувати інтерес до мови.                                                            Х і д   у р о к у: 1)Підручник параграф 30 стр.261-262 опрацювати,приклади записати в зошит. 2) Підручник стр.261 вправа № 352. 3)  Записати речення,які містять дієприслівникові звороти,виділити їх. -Троянди, гріючись на сонці нескупім , нам серце радують відродженням своїм. -На кормі , випроставшись на повний зріст ,стояв мій дідусь у високих рибальських чоботях. - Наслухавшись розмов про Каховку, Данько щедро оповивав її серпанком власних мрій, по-хлоп"ячому нестримних,химерних. -Повіяв легенький вітерець, струшуючи з листу неопалі краплі. 4)   Пояснювальний диктант. -Пояснити розділові знаки,виділити відокремлені обставини: 1) Кінь спіткнувся, і Д

28 квіітня 20р. урок з укр.літератури для 8В класу

Зображення
Тема: Василь Герасим"юк . "Чоловічий танець".                                                                                                Мета: Ознайомити  учнів із життєвим шляхом письменника, із його творчим доробком;розширити літературний кругозір,спонукати до глибокого осмислення твору.  Домашнє завдання: *Підручник стр. 104-107 *Скласти план-конспект в зошит; *Читання віршу "Чоловічий танець" *Рубрика " діалог із текстом.."відповіді на питання 1,2(письмово)

28 квітня 20р. урок з української мови для 8 Д класу

Тема :  Відокремлені обставини. Мета: Узагальнити і систематизувати знання учнів про дієприслівниковий зворот,про відокремлення одиничних дієприслівників та дієприслівникових зворотів в усному і писемному мовленні;розвивати пунктуаційні навички,виховувати інтерес до мови.                                                            Х і д   у р о к у: 1)Підручник параграф 30 стр.261-262 опрацювати,приклади записати в зошит. 2) Підручник стр.261 вправа № 352. 3)  Записати речення,які містять дієприслівникові звороти,виділити їх. -Троянди, гріючись на сонці нескупім , нам серце радують відродженням своїм. -На кормі , випроставшись на повний зріст ,стояв мій дідусь у високих рибальських чоботях. - Наслухавшись розмов про Каховку, Данько щедро оповивав її серпанком власних мрій, по-хлоп"ячому нестримних,химерних. -Повіяв легенький вітерець, струшуючи з листу неопалі краплі. 4)   Пояснювальний диктант. -Пояснити розділові знаки,виділити відокремлені обставини: 1) Кінь сп

28 квітня 20р.урок з укр.мови для 8Б класу

Тема : Відокремлені обставини. Мета: Узагальнити і систематизувати знання учнів про дієприслівниковий зворот,про відокремлення одиничних дієприслівників та дієприслівникових зворотів в усному і писемному мовленні;розвивати пунктуаційні навички,виховувати інтерес до мови.                                                           Х і д   у р о к у: 1)Підручник параграф 30 стр.261-262 опрацювати,приклади записати в зошит. 2) Підручник стр.261 вправа № 352. 3) Записати речення,які містять дієприслівникові звороти,виділити їх. -Троянди, гріючись на сонці нескупім , нам серце радують відродженням своїм. -На кормі , випроставшись на повний зріст ,стояв мій дідусь у високих рибальських чоботях. - Наслухавшись розмов про Каховку, Данько щедро оповивав її серпанком власних мрій, по-хлоп"ячому нестримних,химерних. -Повіяв легенький вітерець, струшуючи з листу неопалі краплі. 4) Пояснювальний диктант. -Пояснити розділові знаки,виділити відокремлені обставини: 1) Кінь спітк

27 квітня 20р.урок з укр.літератури для учнів 5Б

Зображення
                                        Тема: Протистояння добра і зла в оповіданні Є.Гуцало " Лось". Мета: Розкрити тему оповідання,роль описів у творі,конфлікт між добром і злом;формувати розуміння ,відчувати повноту та радість життя,висловлені образним словом;удосконалювати вміння вібіркового читання;утверджувати доброту,любов,милосердя;сприяти усвідомленню необхідності турбуватися про довколишній світ;виховувати любов до природи.                                                                  З м і с т    у р о к у:                                                                                   Твори Євгена Гуцала-це завжди подорож у                                                                                         таємницю людської душі-зустріч із натурами                                                                                     чистими і нелукавими,пошуками добра й                                                                           

21 квітня 20р. урок з української літератури для учнів 8 А класу

Зображення
             Тема:   Дракон Грицько-поет і християнин.  Мета: Виховувати доброту, чесність,дружні стосунки.                                                                                                                            Хід уроку  -Зверніть увагу ,що перед вами є дві книги: Біблія і "Місце для Дракона",спробуйте самостійно сформувати тему і мету уроку.                                                                       Любов до Бога... не терпить ненависті до людини. -Словник "Парадокс"(грецькою-несподіваний,дивний)-висловлювання,що суперечить здоровому глуздові , різько  розходиться зі звичайним загальноприйнятим і суперечить тверезому глуздові.  Сприйняття і засвоювання нового матеріалу. Дати відповіді на питання: - Скласти характеристику людини-християнина. - Скласти характеристику дракона Грицька. - Скласти характеристику Пустельника. -Які спільні риси об"єднують цих персонажів? -Чи можна стверджувати що через ці риси Пустельник і дракон

27 квітня 20р. урок з укр.мови для учнів 8А класу

Тема:  Відокремлені прикладки. Тренувальні вправи. Мета:  Виробляти в учнів навичку відокремлювати прикладки,вчити правильно визначати смислові відтінки в реченнях з прикладками,приєднаними сполучником ЯК. Розвивати пунктуаційну пильність. Виховувати інтерес до історії.                                                          Робота над темою уроку. 1.  К о м е н т о в а н е  п и с ь м о. -Прокоментуйте розділові знаки. 1)Обід видавуся,як звичайно,величний,дружина доктора, чудова пані Маруся ,про це наперед подбала.(Прикладка відноситься до загального іменника) 2)  Недовірливий селюк ,він підозріло оглядав усіх присутніх.(Прикладка стоїть перед означуваним словом,вираженим особовим займенником, і має відтінок причини,тому виділяється комою) 3) Я знаю,ти,Петре,завжди вірив в Ісуса, царя й сина Давидового.( Прикладка відноситься  д о власного іменника) 4) Їхали ми з батьком моїм, сотником гетьмана Конецпольського  , і тоді побачили хутір. (Прикладка відноситься до загального іменник

24 квітня 20р. урок з української мови для 8В класу

Тема: Відокремлені прикладки. Тренувальні вправи. Мета: Виробляти в учнів навичку відокремлювати прикладки,вчити правильно визначати смислові відтінки в реченнях з прикладками,приєднаними сполучником ЯК. Розвивати пунктуаційну пильність. Виховувати інтерес до історії.                                                          Робота над темою уроку. 1.  К о м е н т о в а н е  п и с ь м о. -Прокоментуйте розділові знаки. 1)Обід видавуся,як звичайно,величний,дружина доктора, чудова пані Маруся ,про це наперед подбала.(Прикладка відноситься до загального іменника) 2)  Недовірливий селюк ,він підозріло оглядав усіх присутніх.(Прикладка стоїть перед означуваним словом,вираженим особовим займенником, і має відтінок причини,тому виділяється комою) 3) Я знаю,ти,Петре,завжди вірив в Ісуса, царя й сина Давидового.( Прикладка відноситься  д о власного іменника) 4) Їхали ми з батьком моїм, сотником гетьмана Конецпольського  , і тоді побачили хутір. (Прикладка відноситься до загального іменника) 2.

24 квітня 20р. урок з укр.мови для 8Б класу

Тема: Відокремлені прикладки. Тренувальні вправи. Мета:Виробляти в учнів навичку відокремлювати прикладки,вчити правильно визначати смислові відтінки в реченнях з прикладками,приєднаними сполучником ЯК. Розвивати пунктуаційну пильність. Виховувати інтерес до історії.                                                          Робота над темою уроку. 1.  К о м е н т о в а н е  п и с ь м о. -Прокоментуйте розділові знаки. 1)Обід видавуся,як звичайно,величний,дружина доктора, чудова пані Маруся ,про це наперед подбала.(Прикладка відноситься до загального іменника) 2)  Недовірливий селюк ,він підозріло оглядав усіх присутніх.(Прикладка стоїть перед означуваним словом,вираженим особовим займенником, і має відтінок причини,тому виділяється комою) 3) Я знаю,ти,Петре,завжди вірив в Ісуса, царя й сина Давидового.( Прикладка відноситься  д о власного іменника) 4) Їхали ми з батьком моїм, сотником гетьмана Конецпольського  , і тоді побачили хутір. (Прикладка відноситься до загального іменника) 2. П