20,23 березня 2020р. Урок з української літератури 8мі класи.

20-23 березня 2020р. 


Тема: Ніна Бічуя " Шпага Славка Беркути". Проблема особистості в сучасному світі. Особливості  композиції твору.

Мета:

- творчо підходити до роботи з художнім твором, формувати моральні людські чесноти.- виховувати почуття  відповідальності,товариськості,вміння розрізняти добро і зло,почуття гумонізму,толерантності у ставленні до інших людей.


Епіграф до уроку:

Особистість виховується особистістю. 

(Шалва Амонашвілі)


Перебіг уроку:

Тести:

1. На кого хотів бути схожий Славко?

а. На батька.
б. На Юлька.
в. На вчителя географії.
г. На тренера


2. Що відповів Андрій Степанович на бажання Славка стати фехтувальником?

а. "Група повністю укомплектована".
б. "Група повністю укомплектована,однак приходь".
в. "Група буде укомплектовуватись з наступного року".
г.  "Секція з фехтування працювати не буде"

3. Що стали казати про Беркуту через півроку тренувань?

а. Що він не виправдав сподівань матері.
б. Що він гідний син своїх батьків.
в. Що він найздібніший учень Андрія Степановича.
г. Що він майбутній республіканський чемпіон.


4.Яке розчарування спіткало учнів 7-Б класу?

а. Скасували екскурсію на канікулах.
б. Захворіла класний керівник.
в. Вони програли у футбол 7-А класу.
г.  Славко не здобув кубка у змаганнях.

5. Установіть відповідність:

Герой                                                                                        Вчинок
1.Славко Беркута                                         а. Рятує сороку
2.Стефко Вус                                                б.Страждає через невіру однокласників
3.Юлько Ващук                                             в. Вірить у невинність Беркути
4. Лілі Теслюк                                                г. В міліції називає чуже прізвище замість свого
                                                                         д. Не боїться пити вино на вулиці.


6. Як ви розумієте слова тренера :"Нечистими руками шпагу не втримаєш";...                            " підступності немає місця у справжньому великому спорті"..

7. Чи можуть дати добрі наслідки товариські суди ; Чи можна дітям бавитись у дорослих і чинити суд над старшими? Якими постають вчителі перед вами?

8. Дати відповіді на питання : стр.245 підручника № 5,7,9,10,12,13

9. Питання №20 стр.245 (письмово). Характеристика Беркути і Юлька (письмово)




23 березня 2020р.

Тема : " Особливості композиції твору".

 План - конспект:

1. Події у творі розгортаються в хронологічному порядку;
2. Події відбуваються в одному або кількох місцях;
3. Кількість героїв може бути різною;
4. Твір має кілька рівнів,які динамізують , активізують і забезпечують сприйняття : тепатично-проблемний,сюжетно-фабольний і мовний;
5. Сюжет має декілька сюжетних ліній та позасюжетних компонентів (портрети,пейзажі,екскурси у минуле,філософські,авторські відступи)



Домашнє завдання: 
стр.247,248 відповіді на питання 1,2.



Фотовідповіді надсилати на адресу : larisalovochkina@gmail.com






Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тема:"вставні слова,словосполучення, речення,вставлені конструкції. Тренувальні вправи

Тестові завдання для 8го класу.

27 березня урок з української мови для 8Б,8В класів